O snubních prstenech PRIMOSSA

Výroba a materiál

Při výrobě prstenů používáme pouze kvalitní materiály a nejmodernější technologie, přičemž nedílnou součástí výroby je i ruční práce. Všechny námi používané materiály jsou recyklované. To znamená, že nezatěžujeme planetu novou těžbou kovů. Recyklací se rozumí, že se přetaví šperky, které se už nenosí. 

Prsteny většinou vyrábíme ze 14 kt zlata (Au585). Veškeré snubní modely je možné zhotovit ze zlata bílého, žlutého i červeného. Kromě čtrnáctikarátového zlata dále vyrábíme prsteny z 18 kt zlata (AU750), palladia (PD500), platiny (PT950) či stříbra (AG925).

Ryzost šperků ověřuje Puncovní úřad, prsteny opatřuje puncovní značkou – tím potvrzuje ryzost a kvalitu materiálu. Každý prsten je též opatřen výrobní značkou Primossa.

Diamanty

Do našich snubních prstenů vsazujeme diamanty vysoké kvality. Všechny naše diamantové prsteny dodáváme společně s certifikátem potvrzujícím pravost, kvalitu kamene a jeho původ. Na certifikátu naleznete veškeré potřebné informace tzv. 4C – Carat (hmotnost kamene, Clarity (čistota), Cut (typ brusu), Colour (barva). V oblasti drahých kamenů spolupracujeme jen s renomovanými dodavateli, kteří patří mezi přední specialisty na evropském trhu.

Zirkony

V katalogové nabídce jsou prsteny osazené kvalitními kubickými zirkony. Je možné do prstene vsadit klasické bílé (průhledné) či barevné zahrnující téměř celé barevné spektrum.

Změny barvy

Na přání zákazníka lze měnit barvy zlata u prstenů, a to jak u jednobarevných tak i u kombinovaných vzorů. Změnu barvy u jednobarevných prstenů i záměnu pořadí barev nebo celé barevnosti u kombinovaných prstenů provádíme zdarma. Pouze v případě, že si zákazník přeje změnit jednobarevný prsten na kombinovaný, je tato změna zpoplatněna 30% navýšením ceny.

Měření velikosti - více na samostatné stránce

Měřit velikost prstenu je možné i v domácích podmínkách, nicméně doporučujeme navštívit naše zlatnictví v Petrské 16 na Praze 1, kde Vám prsty rádi změříme. Velikost prstenu měříme na nataženém prstu, na prst musí jít prsten navléknout snáze než jde sundat. Zároveň je třeba vzít v úvahu skutečnost, že některé širší prsteny (5 a více mm) je třeba objednat zhruba o 1 číslo větší, než je naměřená velikost – záleží také na síle měřících kroužků. Snubní prsteny Primossa mají vnitřní bombírování (půlkulatý vnitřní tvar), takže jsou příjemné na nošení. V případě potřeby jsme schopni zdarma následně upravit velikost prstenu, pokud je to možné, ne však o více jak 2 velikosti. Prsteny osazené kameny téměř není možné upravovat.

Rytiny do snubních prstenů.

Do našich snubních prstenů zhotovujeme vnitřní rytiny bez příplatku. Tuto službu dokonce nabízíme i dodatečně po svatbě – na obřad budete mít prsteny bez rytin, které následně provedeme. K tomu používáme francouzský gravírovací stroj Gravograph. Nejčastěji si snoubenci nechávají vyrýt datum svatby, jméno nebo přezdívku partnera, místo svatby, vyznání lásky, atd. – zde se fantazii meze téměř nekladou. U některých modelů jsme schopni text a znaky jsme  vyrýt na vnější stranu prstenu.

Vybrat si můžete z různých druhů písma a symbolů, níže přikládáme výčet nejpoužívanějších. Pokud si ze seznamu nevyberete, nezoufejte, určitě vyjdeme Vašemu přání na rytinu vstříc.

Zpět do obchodu