Měření velikosti prstenu

Měření velikosti

V zásadě platí, že snubní prsteny byste si měli změřit speciálními měřicími kroužky, např. ve zlatnictví. Velikost prstenu měříme na nataženém prstu, na prst musí jít prsten navléknout snáze než jde sundat. Zároveň je třeba vzít v úvahu skutečnost, že některé širší prsteny (5 a více mm) je třeba objednat zhruba o 1 číslo větší, než je naměřená velikost – záleží také na síle měřících kroužků. Snubní prsteny Primossa mají vnitřní bombírování (půlkulatý vnitřní tvar), takže jsou příjemné na nošení. V případě potřeby jsme schopni zdarma následně upravit velikost prstenu pokud je to možné, ne však o více jak 2 velikosti. Prsteny osazené kameny a z kombinovaného zlata není možné velikostně upravovat.

Měření velikosti prstenu pomocí provázku

Nejjednodušší metodou zjištění velikosti prstenu je omotání prstu provázkem, na který fixem uděláte značku a výslednou délku změříte. Tato metoda zjištění velikosti prstenu má jedno úskalí – nezapomeňte, že kloub prstu je obvykle širší než samotný prst. Proto musíte už při měření počítat s tím, že budete prsten také navlékat.

ringsizeguide

 

Upozornění

  • Pamatujte na to, že prsten budete muset přetáhnout přes kloub. Nemějte prst provázkem příliš přiškrcený.

  • Rozmyslete si dobře, na kterém prstu budete prsten nosit. Masivnější prsteny se pohodlněji nosí na prostředníčku.

  • U širších a masivních prstenů (šíře cca 6 mm a více nebo robustní tvar) objednejte o jedno číslo větší velikost.

  • Tloušťka prstu se během dne může mírně měnit. Nejpřesněji velikost prstenu změříte při pokojové teplotě a když nejste bezprostředně po nějaké namáhavé činnosti.

Zpět do obchodu