Měření velikosti

Velikost prstenu měříme na nataženém prstu, na prst musí jít prsten navléknout snáze než jde sundat. Zároveň je třeba vzít v úvahu skutečnost, že některé širší prsteny (5 a více mm) je třeba objednat zhruba o 1 číslo větší, než je naměřená velikost – záleží také na síle měřících kroužků. Snubní prsteny Primossa mají vnitřní bombírování (půlkulatý vnitřní tvar), takže jsou příjemné na nošení. V případě potřeby jsme schopni zdarma následně upravit velikost prstenu, pokud je to možné, ne však o více jak 2 velikosti. Prsteny osazené kameny a z kombinovaného zlata není možné upravovat.

Měření velikosti prstenu pomocí provázku

Nejjednodušší metodou zjištění velikosti prstenu je omotání prstu provázkem, na který fixem uděláte značku a výslednou délku změříte. Tato metoda zjištění velikosti prstenu má jedno úskalí – nezapomeňte, že kloub prstu je obvykle širší než samotný prst. Proto musíte už při měření počítat s tím, že budete prsten také navlékat.

ringsizeguide

 

Upozornění

  • Pamatujte na to, že prsten budete muset přetáhnout přes kloub. Nemějte prst provázkem příliš přiškrcený.

  • Rozmyslete si dobře, na kterém prstu budete prsten nosit. Masivnější prsteny se pohodlněji nosí na prostředníčku.

  • U širších a masivních prstenů (šíře cca 6 mm a více nebo robustní tvar) objednejte o jedno číslo větší velikost.

  • Tloušťka prstu se během dne může mírně měnit. Nejpřesněji velikost prstenu změříte při pokojové teplotě a když nejste bezprostředně po nějaké namáhavé činnosti.